Çatı Onarımı

Çatı onarımı

Yakın zamanda bölgenizde çatınızı etkilemiş bir fırtına ya da kuvvetli rüzgar varsa, en kısa zamanda çatınızı kontrol edip, bir sorun olup olmadığın tespit edilmesi gerekiyor. 

Çatı’da doğal nedenler ile oluşabilecek bazı sorunlar olabilir. Yapılması gereken mümkün olduğu en kısa sürede çatı onarı’mı ve çatı tamiratıdır.

Çatı tamiratı ve çatı onarımı gerektiren birkaç şey vardır:

 • Çatlaklar:  Bir fırtına veya güçlü rüzgarlardan nedeniyle çatlaklar gelişebilir. çatlaklar su sızıntısına neden olur.
 • Pas:  Metal çatı iskeletlerinde yalıtım malzemesinden sızan suyun metal de paslanıp korozyona uğraması.
 • Kırık kiremitler: Doğal şartlar, dış etkenler nedeni ile kırık ve çatlak olan kiremitler.
 • Ortalama Maliyet : Yukarıda bahsettiğimiz, bu nedenler ile ilgili sorunlar düşük bir maliyet ile düzeltilebir.

Oluk Değiştirme

Oluklarınızın bakımını sağlamak, çatınızın uçtan uca sağlam kalmasını sağlamak için önemlidir. Suyu çatıdan, duvarlardan ve temelden uzaklaştırmaya yardımcı olurlar. Bu nedenle, binayı su hasarından korurlar. Oluklar ile ilgili en büyük sorun enkaz  birikmesi nedeniyle, tıkanması ve sarkmasıdır. Neyse ki sarkan olukları onarmak genellikle ucuzdur. . Ve oluk temizliği  olukları, çatıya ve evinizin temeline zarar vermeyi önleyebilecek önemli bir bakım görevidir.

Nasıl bir çatıya ihtiyacınız var?

Çatıdan doğru ölçümler almanız gerekecek. Ölçümleri zeminden almak mümkündür, ancak tam olarak ne kadar ve nasıl bir çatıya ihtiyacınız olduğunu tam olarak anlayamazsınız. Bununla birlikte, düşme tehlikeleri oldukça yaygın olduğundan, çatıdan ölçümler alırken dikkatli olmanız gerekir. Profesyonel yükleniciler genellikle onarımlar yaparken veya ölçümler alarak onları güvende tutabilen emniyet kemerleri ve diğer aletlerle donatılmıştır.

 • Beşik Çatı: Bu, hesaplanması en basit olanıdır çünkü zıt yönlerde eğimli olan iki kenarı içermektedir. Yapı ve ek özellik yoksa, toplam alan sadece her bir kenarın genişliği ile çarpılan uzunluktur.
 • Yivli Çatı: Bu çatı tipi, hesaplanması biraz daha karmaşıktır. Çatı farklı yönlerde eğimlidir. Açıkça tanımlanmış kare bölümleri olmadığından, hesaplanması çok karmaşıktır. Çatının yamuk ve kısa üçgen taraflarını tanımlayarak başlayabilirsiniz. Formül ((taban 1 + taban 2) / 2) x yükseklik ile taban x yükseklik / 2 ve yamuk alanları kullanarak üçgenleri hesaplayın. Eğer iki alanı bir araya getirirseniz, eğimli bir çatının daha doğru bir ölçümünü alabilirsiniz.
 • Kubbeli Çatı : Bu çatı türü, diğer ikisinden daha hesaplanması daha da karmaşıktır. Tutarlı bir tabana sahip küresel bir kubbe, 3,14 x (yükseklik 2 + taban 2 ) ‘dir. Kubbenin tutarlı bir şekli yoksa, daha doğru ölçümler yapabilen profesyonel bir çatı ustasına danışmanız gerekebilir.

Sonuç

Evinizin mutlaka bir çatı değişimine ihtiyacı olmayabilir , önce onarımı devre dışı bırakmanız gerekir. Çatınız ömrünün sonuna yaklaşıyorsa veya hasar genişse, onu değiştirmeniz gerekebilir. Sorunu teşhis edip düzeltmek için profesyonel bir çatı firmasına bize danışın.

Kaliteli Çatı Onarımı Para Tasarrufu ve Ev Yatırımıdır

istanbulda çatı onarımı, ev yatırımınızı koruyabileceğiniz en iyi yollardan biridir. Çatıdaki ufak çaplı sızıntıları en kısa sürede de fark edip müdahale etmeniz çok önemlidir. Bu ve benzeri durumlarda bize ulaşmanız, yapabileceğiniz en karlı iştir. Nedeni ise bu gibi basit su sızıntılarının, çatıya ve dairenize maliyetli, zararlar verebilir. Bu gibi durumlarda ufak çatı onarımı, ve çatı tamiratı ile düşük maliyetli tamiratlar ile çözüme ulaşabilir, yıllarca çatınızı kullanabilirsiniz.

Çatınızın veya malzemesinin tarzı ne olursa olsun, düzenli olarak kontrol edilmesi önemlidir. İyi çatı onarımı ve bakımı, sızıntıyı önler, enerji tasarrufunu artırabilir, küçük sorunların büyük kazanımlara dönüşmesini sağlar, pahalı çatı onarım maliyetlerini önleyerek uzun vadede para tasarrufu sağlar ve satış değerini iyi durumda tutar. .

Çatı onarımının ne zaman gerçekleştiğini nasıl anlayacaksınız?

Çatı Onarımına ihtiyacınız olan işaretler:

 • Tavanda siyah yada sarı lekelerin ortaya çıkması
 • Merdiven ve aydınlık pencere kenarlarındaki ıslaklıklar .
 • Yağmur oluk pimaşları’nın kenarlarındakı ıslaklıklar.
 • Evin içindeki veya dışındaki duvarlardaki boyalar kabarma gösterir
Çatı Onarımı
Lütfen oy verin !
Hizmet
Çatı Onarımı
Oyunuz...
5 based on 2 votes
Yapılacak İş
Çatı Onarımı
Firma Bilgileri
Özen İş Çatı Aktarma ve İzolasyon,
Fevzi Çakmak Caddesi 20/A Yayla,Bahçelievler- Telephone No.0212 553 40 04
İşlemin Yapılacapı Yer
Çatı
Açıklama
Çatı’da doğal nedenler ile oluşabilecek bazı sorunlar olabilir. Yapılması gereken mümkün olduğu en kısa sürede çatı onarı’mı ve çatı tamiratıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir